MDONObchody Małopolskich Dni Osób Niepełnosprawnych
w Powiecie Wielickim 2017r.

W dniu 26 czerwca 2017r. w Kampusie Wielickim rozpoczęły się obchody Małopolskich Dni Osób Niepełnosprawnych, zorganizowane przez Powiat Wielicki i Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Wieliczce w ramach projektu realizowanego przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego. Uroczystego otwarcia Małopolskich Dni Osób Niepełnosprawnych pierwszych w Powiecie Wielickim dokonał Starosta Wielicki Jacek Juszkiewicz. Wśród zaproszonych gości byli Wicestarosta Wielicki Łukasz Sadkiewicz, członkowie Zarządu Powiatu Wielickiego oraz radni Powiatu Wielickiego. Zaproszenie na I dzień obchodów przyjęli również przedstawiciele Oddziału Małopolskiego Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych oraz Urzędu Marszałkowskiego Wojewódzkiego Małopolskiego.
Obchody rozpoczęto przeglądem twórczości artystycznej osób niepełnosprawnych pn. „Twórczość Bez Barier – Poznaj Mnie Lepiej, Małopolskie Dni Osób Niepełnosprawnych”. Na scenie zaprezentowały się grupy artystyczne z Warsztatów Terapii Zajęciowej w Podolanach, Środowiskowego Domu Samopomocy w Brzeziu i Środowiskowego Domu Samopomocy w Zagórzanach. Z pokazem karate wystąpiła grupa karate z ŚDS Brzezie prowadzona przez Pana Pawła Janusza z Akademii Karate Tradycyjnego z Niepołomic. Gościnnie wystąpiła grupa uczestników Warsztatu Terapii Zajęciowej z Łapanowa. Artystów nagrodzono brawami oraz drobnymi upominkami.
Uczestnicy obchodów mogli wziąć udział w warsztatach rękodzieła prowadzonych przez terapeutów ŚDS Brzezie i ŚDS Tomaszkowice oraz WTZ L’Arche w Śledziejowicach. Przeprowadzono warsztaty: filcowania, stylizacji, mydlarski i świeczkarski.
W ramach obchodów Małopolskich Dni Osób Niepełnosprawnych przygotowano również wystawę prac plastycznych osób niepełnosprawnych, wykonanych przez podopiecznych środowiskowych domów samopomocy i warsztatów terapii zajęciowej z terenu Powiatu Wielickiego.
Za przygotowanie i udział w obchodach Małopolskich Dni Osób Niepełnosprawnych w Powiecie Wielickim serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom, zaproszonym gościom, terapeutom i pracownikom jednostek biorących udział w uroczystości.
Na II dzień obchodów Małopolskich Dni Osób Niepełnosprawnych zaplanowano zabawę taneczną z poczęstunkiem i muzyką na żywo. Zabawa odbędzie się w Kampusie Wielickim w dniu 8 lipca 2017r. (sobota). Zapraszamy do wspólnej zabawy.

*

*

*

*

*

Obchody Małopolskich Dni Osób Niepełnosprawnych
w Powiecie Wielickim 2017r.


W dniu 8 lipca 2017r. zakończyły się obchody Małopolskich Dni Osób Niepełnosprawnych w Powiecie Wielickim. Ostatnim akcentem obchodów była zabawa taneczna zorganizowana przez Powiat Wielicki i Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Wieliczce przy współudziale Powiatowego Parku Rozwoju – Kampusu Wielickiego, w której uczestniczyło około 250 osób. Impreza odbyła się w ramach projektu realizowanego przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego pn. „Twórczość Bez Barier – Poznaj Mnie Lepiej, Małopolskie Dni Osób Niepełnosprawnych”.

Uczestnicy imprezy bawili się przy muzyce wykonywanej na żywo przez zespół Handicap z Harbutowic. Wśród zaproszonych gości byli między innymi uczestnicy środowiskowych domów samopomocy z Brzezia i Niepołomic, domów pomocy społecznej z Biskupic, Sułkowa, Grabia i Harbutowic oraz warsztatów terapii zajęciowej z Harbutowic. Dodatkową atrakcją podczas zabawy była możliwość wykonania pamiątkowych zdjęć w fotobudce, która cieszyła się ogromnym zainteresowaniem wśród uczestników. Za przygotowanie imprezy serdecznie dziękujemy wszystkim zaangażowanym osobom.


powrót