Loga Funduszy europejskie, flaga polski, flaga uni europejskiej

Szanowni Państwo

Uprzejmie informuję, że Powiat Wielicki jest partnerem Fundacji Wspierania Rozwoju Społecznego „Leonardo” w projekcie realizowanym w latach 2019-2021 „Deinstytucjonalizacja szansą na dobrą zmianę – projekt zintegrowany. Powiat Wielicki” nrPOWR.04.01.00-00-D206/17.
Projekt ma charakter pilotażowy, a wypracowane w nim metody w przyszłości mają posłużyć opracowaniu modelu pracy z osobami pozostającymi w kryzysie psychicznym i ich rodzinami. Jednostką odpowiedzialna za jego realizacje z ramienia Powiatu Wielickiego jest Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Wieliczce.
Zakres podejmowanych przez PCPR działań będzie obejmował szeroko pojętą profilaktykę, polegającą między innymi na przeprowadzeniu cyklu jednodniowych ośmiogodzinnych szkoleń/ warsztatów edukacyjnych z zakresu zdrowia psychicznego dla pracowników różnych instytucji. Przekazywana wiedza będzie dotyczyła sposobów radzenia sobie ze stresem, zaburzeń psychicznych, profilaktyki uzależnień i zaburzeń psychicznych, wczesnego wyłapywania objawów psychicznych, psychoedukacji.

Zdobyte wiadomości będą mogły być wykorzystywane w pracy zawodowej, co mam nadzieję również pozytywnie wpłynie na komfort pracy zwłaszcza w przypadku kontaktu z osobą z zaburzeniami psychicznym, której obsługa wymaga od pracownika szczególnych umiejętności. Najbliższe szkolenie odbywa się będą w dniach 3 luty , 4 luty , 11 luty 17 luty oraz 3 marzec , 10 marzec oraz 17 marzec 2021r. Prosimy o wybranie najbardziej odpowiedniego terminu i poinformowanie nas.

Szkolenia w chwili obecnej będą odbywać się zdalnie z uwagi na bezpieczeństwo Państwa jak i osób prowadzących . Poinformujemy Państwa o linku do spotkania .W razie pytań proszę o kontakt pod nr tel. 12/288-02-20 lub e-mailowo a.front@pcpcr-wieliczka.pl.